[Törölt felhasználó] üzente 15 éve
Lányok, asszonyok!
Mintaötletért és normális leírásért a '60, '70-es években kiadott Fürge ujjak, Kötés és horgolás vagy ezekhez hasonló könyvekhez, újságokhoz kell fordulni. Minden technika le van rendesen írva és igazán örök szépségű darabok vannak bennük, mellesleg sokkal kevesebb a hiba ezekben a leírásokban.
Szóval akinek minta kell, kutakodjon a padláson, vagy az antikváriumban...
A felső igazán gyönyörű, de még jobban látszana a szépsége, ha belebújna egy hölgy.
Tóth Istvánné Ica üzente 15 éve
Ez a felső álomszép, 5-ösre értékelem. Ha még a mintáját is le tudnám tölteni, vagy megkaphatnám e-mailben, nagyon jó lenne.
Üdv. Cila
D. Brigitta üzente 15 éve
Maria Larsson üzente 15 éve
Szia Birgitta! Köszi édes vagy megnézem az ebay-on hogy lehet e kapni ezt a horgoló tut. szép napot kivánok puszika maria
D. Brigitta üzente 15 éve
Hát szótár segítségével ez jött ki : fork crochet
és képek között a google-ban akadt is jópár találat (nem sok de a semminél több )
De eléggé feledésbe merült ez a fajta horgolás :( és eléggé kevés anyag van róla ,de itt van egykét magyar link is :
http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=54710
http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=146221
http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=146221&kid=117312&sort=
Remélem segítettem ezzel :)
Maria Larsson üzente 15 éve
Maria Larsson üzente 15 éve
Szia Birgitta! dehogy beszélsz butaságot örulök hogy elmagyarázod teljesen logikus ahogy mondod.
èn is azon gondolkoztam hogy ruhát muszály minta alapján késziteni ebböl ahorgolásból ugy értve hogy régebbi ruhadarabhoz mérni kell. Nagyon érdekes ez a horgolási módszer csak az akérdés hogy talál-e az ember ötleteket. van -e mintagyujtemény valahol a net-en.
D. Brigitta üzente 15 éve
Először is ezek a "villák" különböző méretben készülhetnek ( a villa szárak távolsága változó ) .Hosszban meg bármekkora lehet az elkészített "szalag" ez adhatja a ruha hosszát .Szabásminta lehet egy már meglévő felsőrész amihez hozzá van mérve készítés közben.
Próbaként szerintem jobb ha valaki készít két szalagot összedolgozza és megméri az így kapott szélességet (mert az összedolgozás is csökkenti a szélességét a szalagoknak ) ,így már azért lehet viszonyítani ,hogy kb. hány szalagot kellene összedolgozni ahhoz hogy megfelelő méretet kapjunk.
( De ez csak az én véleményem ,hogy így lehet készíteni legalábbis számomra így logikus, még soha nem csináltam ilyent úgyhogy ha hülyeségeket beszéltem össze-vissza akkor bocsánat !)
Maria Larsson üzente 15 éve
Szia Birgitta!
Ugy érted hogy szabásminta alapján dolgoznak vagy hogyan tudják mekkora minta nélkul a ruhadarab? Hogyan tudják a méretét minta nélkul?
D. Brigitta üzente 15 éve
Balázs Éva üzente 15 éve